PROGRESS LIGHT

PROGRESS LIGHT

Porównaj Pobierz PDF
  • PROGRESS LIGHT
  • PROGRESS LIGHT
  • PROGRESS LIGHT
  • PROGRESS LIGHT
  • PROGRESS LIGHT
OpisProfilOkuciaSzybyCennik

Trzy lata przed opracowaniem profili PROGRESS LIGHT został wprowadzony na rynek produkt o podobnej charakterystyce ale o wysokości zabudowy 86 mm – Prestige THERM. Od tego czasu trwały intensywne prace nad udoskonaleniem tego produktu. Efektem tych prac jest właśnie profil LIGHT, o niezwykłej charakterystyce technicznej:

profile sześciokomorowe o głębokości zabudowy 80mm,
niskie złożenie profili (ramy i skrzydła) pozwala uzyskać większą ilość światła przenikającego do wnętrza pomieszczeń,
opcjonalne uszczelnienie środkowe w ramie okna poprawia izolacyjność termiczną i akustyczną,
dodatkowa uszczelka w komorze szklenia skrzydła gwarantuje lepszą termoizolacyjność okna,
możliwość zastosowania najcieplejszych pakietów 3-szybowych o grubości 48mm,
duże komory profili umożliwiają zastosowanie wzmocnień o bardzo dobrej statyce a jednocześnie łatwe odprowadzenie wody opadowej i wentylacja profili,
dostępne 4 kolory rdzeni: biały, brązowy, karmelowy, antracytowy,
do wyboru aż 38 okleiny profili,
klasyczny wygląd profili bez zbędnych zaokrągleń.

*Współczynnik przenikania ciepła dla okna referencyjnego dla szyby Ug=0,5 W/m² K. Wymiar okna referencyjnego 1230mm x 1480mm.

 

W produkcie PROGRESS LIGHT zastosowany jest 6-ścio komorowy system bezołowiowych profili o głębokości zabudowy 80mm, które są wykonane na bazie ekologicznych stabilizatorów wapienno-cynkowych. Szeroka komora zbrojeniowa ramy, w której umieszczana jest stal ocynkowana zamknięta stanowi wysoką stabilność okna, zaś ośmiomilimetrowe zachodzenie skrzydła na ościeżnicę umożliwiają idealne uszczelnienie uszczelką kauczukową. Optymalne zabezpieczenia przed włamaniem są możliwe dzięki zastosowaniu zaczepów antywłamaniowych, dzięki czemu możemy czuć się bezpiecznie. W przypadku zastosowania pakietów trzyszybowych można uzyskać lepsze parametry zarówno termiczne jak i akustyczne.

Standardowe okna PROGRESS LIGHT classic występują w kolorze białym, natomiast szeroka paleta oklein daje możliwość dopasowania koloru okien do każdego wnętrza w zależności od oczekiwań klienta.

 

W wyrobach firmy ATLANT stosuje się okucia renomowanych, niemieckich i polskich firm, które stawiają na innowacje.
Stosowany przez nas system okuć Roto NT jest najbardziej rozpowszechniony na świecie. Wysokiej jakości system okuć stosowany do okien PCV wiodącego lidera technologii spełnia najwyższe wymogi w odniesieniu do bezpieczeństwa, trwałości, komfortu obsługi oraz designu. Każdy element modułowy systemu Roto NT jest kompatybilny i może być wykorzystany w różnych kombinacjach takich jak okna uchylne, rozwierne, czy też uchylno-rozwierne.

Nasza Firma stosuje też system okuć Roto Patio przeznaczone do okien i drzwi uchylno-przesuwnych, co pozwala na wykonanie dużych okien i drzwi balkonowych o masie 160kg. Rozwiązanie to wychodzi naprzeciw najbardziej wymagającym klientom, którzy mogą cieszyć się bezkolizyjnym otwieraniem drzwi balkonowych, czy też okien z możliwością wykorzystania przestrzeni wnętrza , gdyż otwarte skrzydła nie wchodzą do pomieszczenia.

 

W oknach PROGRESS LIGHT podstawowym pakietem szybowym jest szło, w którym zastosowana została powłoka LOOK ( THERMOFLOAT) Głównym atutem okien z powłoką LOOK jest gwarancja wiernego odzwierciedlenia barw i kształtów, co daje możliwość odpowiedniego naświetlenia wnętrza pomieszczenia oraz prawidłowy widok krajobrazu na zewnątrz.

Istnieje możliwość zastosowania różnych pakietów szyb zespolonych, które produkowane są z wysokiej jakości tworzywa na wymiar i potrzeby klienta o różnych kształtach takich jak łuki, trapezy, skosy i inne.

Podstawową szybą stosowaną jest pakiet szybowy jednokomorowy 4/16AR/4TM ze współczynnikiem przenikania U=1,1 lub U=1,0 z dodatkową powłoką LOOK (THERMOFLOAT). Bardzo często stosowany jest pakiet szybowy dwukomorowy 4/12AR/4/12AR/4TM ze współczynnikiem przenikania U=0,7. Dodatkowo można zastosować zestawy szyb z ciepłą ramką o różnej kolorystyce dopasowanej do profili okiennych.

Podstawowe pakiety szybowe można łączyć z innymi funkcjami w zależności od potrzeb klienta. Istnieje możliwość zamówienia szyb zespolonych ze szkłem:

bezpiecznym i antywłamaniowym;
przeciwsłonecznym;
ornamentowym;
dźwiękoszczelnym;
hartowanym

Pakiety szybowe można wzbogacić o szprosy międzyszybowe w kolorach oklein drewno podobnych lub malowane na indywidualny kolor z palety RAL co nadaje oknom elegancki i niepowtarzalny wygląd. Szprosy wewnątrzszybowe są elementem ozdobnym pakietu szybowego, które są na stałe przytwierdzone w ramce międzyszybowej. Stosuje się również kolorystykę dwubarwną dostosowaną do potrzeb klienta- kolor widoczny od zewnątrz jest inny niż kolor widoczny od wewnątrz pomieszczenia. Dostępne są szprosy o następującej szerokości: 8mm, 18mm, 26mm, 45mm.

 

ATLANT

Specyfikacja

Okna
6-ścio komorowy system bezołowiowych profili
system okuć Roto NT
powłoka LOOK (THERMOFLOAT)
 
Masz pytanie? / У вас есть вопрос? / You have a question?
85 719 48 15
Facebook